Aktualności

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego spotkał się ze związkami zawodowymi.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego spotkał się ze związkami zawodowymi.

2 lutego 2024 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Departamencie Edukacji i Spraw Społecznych obyło się spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych, w tym z udziałem naszych Związków, które reprezentował koordynator na Śląsk, Adam Kania.

JPG

Na podstawie dotychczasowego Regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie, dyrektorom i uprawnionym nauczycielom przyznane zostały dodatki funkcyjne na rok szkolny, to jest od 1 września 2023 roku do 31 sierpnia 2024 roku. Oznacza to, że w oparciu o nowy Regulamin, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia, dyrektorzy i pozostali uprawnieni nauczyciele otrzymaliby dodatki funkcyjne z dniem 1 września 2024 roku. Z uwagi na fakt, iż nowa regulacja przewiduje dla dyrektorów i uprawnionych nauczycieli kwoty dodatku funkcyjnego wyższe niż w poprzednim regulaminie proponujemy wprowadzenie do uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego Nr VI/62/5/2023 z dnia 20 listopada 2023 roku przepisu przejściowego, który umożliwi wypłatę dodatków funkcyjnych w terminie wcześniejszym, to jest od 1 stycznia 2024 roku.

Pozostała zmiana wiąże się z usunięciem oczywistej pomyłki pisarskiej, tj. zamianę w treści zapisu  § 9 ust. 1 numeracji paragrafu z § 9 na § 8.  

 

PROTOKÓŁ ZE SPOTKANIA DO POBRANIA: 2024-02-02-PROTOKOL

PROJEKT UCHWAŁY SEJMIKU: 2024-02-02 PROJEKT UCHWAŁY


Udostępnij:

Newsletter

Jeśli podzielisz się z nami swoim adresem e-mail, co jakiś czas otrzymasz od nas zwięzłą wiadomość z najnowszymi informacjami o naszym projekcie.